Anasayfa / tarım müdürlükleri / Bilecik’te tarımsal eğitimlere devam ediliyor

Bilecik’te tarımsal eğitimlere devam ediliyor

Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat Fakültesine yeni atanan Dekan Prof. Zeki Mut, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nur İşler ile Şube Müdürlüğünde görevli teknik personelin katılımı ile Cumalı Köyünde,  birkaç köyün katılımı ile eğitim toplantısı düzenlendi.

Köy kahvelerinde yapılan toplantılarda bitkisel ve hayvansal üretimde karşılaşılan sorunlar, desteklemeler, hayvanların kayıt altına alınması, aşılamalar, kırsal kalkınma yatırımları konularının ele alındığı karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak sorunlara çözüm önerileri getirildi.

Toplantıda açılış konuşması yapan Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, “Kışın uzun gecelerinde yaz yoğunluğundan sıyrılan çiftçilerimize, toplantılar ve eğitimler düzenleyerek bu zamanları değerlendiriyoruz. Bizler burada sizlerle iken İl Müdür Yardımcım Erkal GEDİKLİ ile Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Devrim TORAMAN ve Veteriner Hekim arkadaşlarımızda Bahçecik, Kınık, Çavuşköy, Alpagut ve Erkoca Köylerini kapsayan; “Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi”  konulu eğitimler düzenliyorlar. Çoğu zaman benimde katıldığım bu toplantılara İlimize 3 hafta önce atanan Ziraat Fakültesi Dekanımız Sayın Zeki Bey’ de katılmak, çiftçilerimizle tanışmak dertleri ile hemhal olmak istemiştir. Bu yüzden kendilerine çok teşekkür ediyorum. Buğday da çok çeşitli tohum kullanmamalısınız. Gübrelemenin etkili olması için toprak tahlili yaptırılmalı. Hayvancılıkta kendi yeminin en az % 60-70 ini üretmek ve yılda en az bir döl alıp yaşatmak karlılık ve sürdürebilirlik için şarttır. Gençlerin tarım ve hayvancılıkla bağlarını kesmemelisiniz” dedi.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Tarım ürünleri blokzincir teknolojisi ile dijitalleşiyor

Cropto, Anadolu topraklarında başlayan tarım faaliyetlerini blokzincir teknolojisi ile yeni bir boyut kazandırıyor. Cropto kurucu ortağı ve CEO’su Demir Aksoy, tarım sektörüne yeni bir soluk getirerek, yatırımcılara tarımsal emtia yatırımı imkanı sunmak istediklerini söyledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]