Anasayfa / Haberler / Bayraktar’dan Bakan Eroğlu’na ziyaret

Bayraktar’dan Bakan Eroğlu’na ziyaret

Bayraktar’dan Bakan Eroğlu’na ziyaret

-TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ile görüştü

-Görüşmede, Bakanlık ve TZOB işbirliğiyle orman ürünleri üretim alanlarının geliştirilmesi ve bu konuda çiftçilere ortak çalışmayla eğitim verilmesi kararlaştırıldı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu ziyaret etti.

Bayraktar’ın, yeni kabinede de görev alan Eroğlu’na başarı temennilerini ilettiği görüşmede, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği işbirliğiyle aromatik bitkiler, mantar ve bal gibi orman ürünlerin üretim alanlarının geliştirilmesi ve bu konuda çiftçilere ortak eğitim verilmesi kararlaştırıldı.

Bayraktar, 2002 yılında 20.8 milyon hektar olan orman varlığının 2015 sonunda 22,3 milyon hektara çıkarılması; 1000 günde 1000 gölet projesiyle 1,7 milyon dekar tarım alanının sulanmasının sağlanması ve 2019 yılı sonuna kadar 1 milyon hektar tarım alanın daha sulamaya açılması hedefi dolayısıyla duyduğu memnuniyeti iletti.

Çiftçiler ve tarımsal üretim için taleplerini de Bakan Eroğlu’na ileten Genel Başkan Bayraktar, sulamada randıman ve sulama oranlarında talep ettikleri artış rakamlarını dile getirdi. Drenajın tarım topraklarının korunması açısından önemine dikkati çeken Bayraktar, drenaj sorunlarının yapılacak yatırımlarla acilen çözüm beklediğini vurguladı.

Meriç, Ergene, Gediz, Büyük Menderes gibi nehirlerdeki kirlenmeye de işaret eden Bayraktar, bu konuda etkin mücadele beklediklerini ifade etti.

Bakan Eroğlu da nehirler konusunda yaptıkları çalışmalara değinirken, özellikle Ergene Nehri’nde önemli aşamalar kaydettiklerini, Büyük Menderes ve Gediz ile ilgili çalışmalara da başladıklarını belirtti.

Ziyarette, TZOB Yönetim Kurulu üyeleri Bekir Şinasi Özdemir, Mehmet Latif Maskan ve Ahmet Bahadır Sezgin de hazır bulundu

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]