Anasayfa / Ekonomi / Başkan, belediyeye ait tarlaya ektiği buğdayla bütçeye katkı saladı

Başkan, belediyeye ait tarlaya ektiği buğdayla bütçeye katkı saladı

Burdur’un Bucak İlçesi’ne bağlı Kızılkaya Belediyesi, belediye bütçesine katkıda bulunmak ve halka iş imkanı sağlamak amacıyla belediyeye ait tarlalara buğday ekti. Ekimin her aşamasıyla yakından ilgilendi ve ektiği buğdayları hasat ederek 98 bin 150 kg buğday elde etti. Konu ile ilgili açıklama yapan Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, “Bugün Belediyemize ait 180 dekarlık tarlamızın hasatını gerçekleştirdik. 98 ton buğday elde ettiğimiz tarlalarımızın biçiminde emeği geçen Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına, tüm biçerdöver sahibi ve operatör kardeşlerime ve ekim döneminden biçim dönemine kadar emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, bol ve bereketli bir hasat dönemi geçirmemizi dilerim.” ifadelerini kullandı. 

 İHA

Hakkında

Diğer Haber

Eskişehir’de arkadaşlar arasındaki kavga cinayetle bitti

Eskişehir'de Tolga Ç. evine gittiği arkadaşı Muhittin Bural'ı çıkan tartışmada dövüp başına sert bir cisimle vurarak öldürdü. Sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine eve gelen ekipler Tolga Ç.'yi gözaltına aldı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]