Anasayfa / Genel / Antalya’da yağışlardan etkilenen çiftçiye ANTBİRLİK desteği

Antalya’da yağışlardan etkilenen çiftçiye ANTBİRLİK desteği

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), Antalya’da sağnaktan zarar gören çifçiye destek olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, kentte kuvvetli sağanak ve doludan ürünleri zarar gören çiftçilerin yaralarını sarmak için çalışma yaptıklarını bildirdi.

Kâr farkı olarak ödeyecekleri 70 kuruş pirmin çiftçiye can suyu olacağını belirten Yavuz, “Çiftçimize 10 milyon liraya yakın ödeme yapacağız. Bu katkı çiftçimizin yeniden ayağa kalkması için destek olacak, üretim yeniden hızlanacak.” ifadesini kullandı.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Endonezya’da Marapi Yanardağı’nın patlamasında can kaybı 22’ye yükseldi

Endonezya'nın Sumatra Adası'nda bulunan Marapi Yanardağı'nın patlaması sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 22'ye yükseldi. Arama kurtarma ekipleri, kayıp dağcıların cesetlerine ulaşırken, 1 dağcı ise henüz bulunamadı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]