Anasayfa / Ekonomi / Antalya’da düzenlenen e-ticaret fuarı “World Ecom Expo” başladı

Antalya’da düzenlenen e-ticaret fuarı “World Ecom Expo” başladı

Antalya’da gerçekleştirilen “World Ecom Expo” fuarı, e-ticaretin dünya devlerini Türk firmalarla buluşturdu.

E-ticaret platformu World ECommerce Forum (WORLDEF) tarafından Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde düzenlenen fuara, 35 ülkeden 900 şirketin yaklaşık 1500 temsilcisi katıldı. Organizasyonda Wayfair, AliExpress, Zalando ve Allegro gibi pek çok büyük e-ticaret şirketinin yanı sıra kargo, teknoloji ve dijital pazarlama firmalarının da aralarında bulunduğu servis sağlayıcılar yer alıyor.

WORLDEF Başkanı Ömer Nart, fuarın açılışında, 3 gün boyunca katılımcıların iş birliği fırsatlarını değerlendireceğini ve bunun global e-ticaret piyasasındaki payının 150 milyar dolar civarında olduğunu söyledi.

WORLDEF’in globalleşeceğini belirten Nart, “İlk global toplantımız 25-26 Ekim’de Londra’da yapılacak. ‘WORLDEF-Londra Global Meeting’e yaklaşık 300 firma ve bin kişinin katılım sağlamasını bekliyoruz. Avrupa e-ticaret ekosisteminin bütün paydaşları bu etkinlikte buluşacak. Türkiye ve Birleşik Krallık’taki firmalara iş birliği fırsatı sunacak.” dedi.

“Türkiye e-ticaretin yükselen yıldızı olacak”

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, toplantıya gönderdiği video mesajda, geçen yıl küresel e-ticaret kullanıcı sayısının 3 milyarı aştığını vurguladı.

Bu tüketicilerin harcamalarının 4,9 trilyon dolar olduğuna dikkati çeken Gülle, “Ülkemizde son 5 yılda e-ticaret hacmi 4 katına çıktı. 2020’de 225 milyar liraya ulaşan toplam e-ticaret hacmimiz 2021’in ilk yarısında da süratle artmaya devam etti. Türkiye e-ticaretin yükselen yıldızı olacak.” ifadelerini kullandı.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Başkanı Emre Ekmekçi ise dernekleri kurulduğunda Türkiye’deki e-ticaretin toplam ticaret içindeki payının yüzde 0,3’lerde olduğunu, şimdi ise bu oranın yüzde 16’lara kadar geldiğini kaydetti.

Ekmekçi, gelecek dönemde e-ticaretle ilgili yasa değişikliklerinin geleceğini ve devlet stratejisi olarak sektörün destekleneceğini düşündüklerini ifade etti.

Pars Grafit Nerelerde Kullanılır?

 1. Makina Parçalarında Yağlayıcı Olarak
Makina parçaları üzerinde uzun müddet yapışabilmesi özelliği ile, makina yataklarında yağlama maddesi olarak kullanılabilir. Bu alan için kullanılabilecek grafitin çok saf olması (en az % 95 grafitleşmiş karbon) ve kuvars gibi sert mineralleri içermemesi gerekir. Taşıyıcı sıvının türüne bağlı olarak, grafit burada kuru veya yaş bir tabaka oluşturur. Kuru tip, fırın zincir ve arabalarında, motor silindirlerinde, deniz araçlarında ve kimyasal tesislerde; yaş tabaka türü ise, yüksek basınç altında, bilyalı yataklarda kullanılır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

2. Döküm Sanayinde
% 40 – 60 grafitleşmiş karbon içeren grafit tozlarının, asıl kullanıldığı yerler dökümhanelerdir. Kil ve kumla karıştırmak suretiyle döküm kalıpları yapımında kullanılır. Bentonit veya olivin ile karıştırılıp, öğütülmüş kok kömürü tozu ve petrol koku, bu sanayii dalında grafiti ikame edebilmektedir.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

3. Kurşun Kalem Ucu Yapımında
Kurşun kalem ucu, işlenmiş kaolen, bentonit ve grafit karışımından yapılır. Bu kullanıma en uygun grafit türü, ince taneli ve kompakt olanıdır. Yumuşaklığı nedeniyle, daha çok doğal grafit tercih edilir. Saflığının yüksekliği oranında, bu alandaki kıymeti artar. Düşük kaliteli kalem uçları için amorf grafit kullanılır. Her iki durumda da arzu edilen grafit türü, aşındırıcı madde (kuvars gibi) içermeyen ve % 96 oranında grafitleşmiş karbona sahip olandır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

4. Motor ve Jeneratör Fırçaları İmalinde
Bu malzemeler, yüksek sıcaklıktaki amorf veya damar türündeki doğal grafitten yapılır. Bu amaçla uygun grafitin grafitleşmiş karbon miktarı % 85’ten fazla olmalıdır. Grafit fırça yapımında, zift, katran veya reçine ile bağlanmış grafit ve metal tozları (bakır veya gümüş) kullanılır. 

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

5. Grafitin Diğer Kullanım Alanları
Son senelerde kuru pil sanayiinde, bol miktarda grafit kullanılmaya başlanmıştır. Bunun için pul türü (levhamsı) ve grafit tozu en uygunu olup, en az % 85 grafitik karbon içermesi gereklidir.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]