Anasayfa / Genel / Akvaryum filtre malzemesi olarak Zeolit Kullanımı

Akvaryum filtre malzemesi olarak Zeolit Kullanımı

Zeolit Akvaryum filtre malzemesi; akvaryum canlılarının yaşamları için çok önemlidir. Özellikle suda bulunan amonyak ve nitrit miktarları ve suyun Ph dengesi bu canlıların yaşamını etkiler. Sudaki amonyak ve nitrit miktarlarının oldukça düşük seviyelerde olması gerekir.

           Amonyak insan ve hayvan vücudundaki tepkimeler sonucu ortaya çıkan ve son derece zehirli bir atık biçimidir, eğer akvaryumda amonyağı yok edecek bir canlı bulunmazsa ya da amonyağı filtre edecek bir materyal olmazsa amonyak sudaki canlıları öldürür. Genellikle bu işi nitrifikasyon bakterileri üstlenir ve bu bakteriler nitriti ondan daha az zararlı olan nitrata çevirirler. Bu döngü böyle devam eder fakat bu defa nitrat sorun teşkil etmeye başlar buda nitrat patlaması denen sorunla karşı karşıya kalınması anlamına gelir buda akvaryumda yeşil bir görüntü oluşmasına sebep olur.

                 Yukarıda belirtilen tüm bu sorunlar akvaryum filtresinin önemini açıkça ortaya koymaktadır bu yüzdende kullanılacak filtre malzemeleri çok önemlidir. Zeolit filtre malzemesi aktif karbondan daha uzun ömürlü ekstradan çok iyi bir amonyak tutucudur. 6 ay gibi bir süre kullanılabilir. Çok güçlü bir amonyak emicidir, özellikle amonyak patlaması sinyalleri veren akvaryumlarda su değişimi yapmadan amonyaktan kurtulmanın en pratik yoludur.

Zeolit Akvaryum filtre malzemesinin özellikleri:

► Suyun kokusunu ve kirliliğini en aza indirir.

► Suya oksijen dengesi sağlatır.

► Sudaki ağır metalleri ve balıklara zararlı maddeleri absorbe eder.

► Balıkların hastalanma riskini en aza indirir

►%100 doğal ve güvenli mineraldir

► Suda oluşan Amonyak ve Nitriti kaldırır, çok güçlü amonyak emicidir.

► Suyun Ph ını dengeler.

► Suyu berraklaştırır.

► Sudaki kokuyu ve bulanıklığı en aza indirir.

► Fosfat içermez su akış hızını kısıtlamaz.

Kullanım şekli: Zeolit filtre malzemesini filtreye koymadan önce iyice suyla yıkayıp sonra kullanınız. Filtre malzemesinin motora kaçmamasını önlemek için file içerisinde kullanılması tavsiye edilir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Türkiyenin Kimya Deposu // Kimyadeposu.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 20 bin lirayı aştı

Açlık sınırı Mart’ta bir önceki aya göre 1125 lira artarken, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]