Anasayfa / Ekonomi / Akat, Steven Segael ’ı dolandırmış

Akat, Steven Segael ’ı dolandırmış

Eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L ’Actone Holding ’in sahibi Ali Osman Akat ’ın, Kolombiya ’dan İstanbul ’a kargo ile gönderilen 111 kiloluk paketlerdeki kokain nedeniyle tutuklandığı ortaya çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Başbakan Binali Yıldırım ile fotoğrafları olan Ali Osman Akat ’ın tutuklandığı 4 ay boyunca medyaya sızmamıştı. Hiçbir kurum tarafından açıklama yapılmaması da operasyonun talimatla gizlendiği yorumlarına neden olmuştu.

Ali Osman Akat ’ın albümünde sadece AKP ’nin yönetim kadrosuyla fotoğrafı yoktu. Bir döneme damga vuran dövüş sanatları ustası, Hollywood yıldızı Steven Seagal ile fotoğrafları da çok dikkat çekiciydi. Steven Seagal, 28 Haziran 2019 ’da Türk Amerikan İşadamları Derneği ve Amerikan Ticaret Odası Türkiye ’nin (TABA-AmCham) davetlisi olarak İstanbul ’a gelmişti.

Havalimanında basın ordusu objektiflerini doğrultmuşken yanında TABA-AmCham ’ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Bayramoğlu ile TABA-AmCham Genel Başkanı Ali Osman Akat vardı.

Medyanın ilgisini reklama çeviren Ali Osman Akat, ünlü aktörle şirketi L ’Actone markası önünde de fotoğraflar çektirmişti.

Eski AKP Rize milletvekili ve eski MÜSİAD Genel Başkanı Ali Bayramoğlu İstanbul Havalimanı ’nda yaptığı açıklamada Seagal ’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ’la da görüşmesinin planlandığı söyledi.

Rusya Başkanı Putin ’in yakın dostu olan Seagal, Rus vatandaşı olmuş ve Rus yardım kuruluşlarının elçiliğini de yapıyordu. TABA-AmCham ’ın sponsorluğunu yaptığı ve yönetmen Ömer Sarıkaya ’nın çekeceği ‘Aylan Bebek ’ filminde küçük bir rolünün olması planlanmıştı.

Ancak öyle olmadı.

2 Eylül 2015 ’te Yunanistan ’a geçmek istedikleri botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum ’da sahile vuran Aylan Kurdi ve ailesinin yaşadıklarını anlatan filmi çeken Ömer Sarıkaya şu iddialarda bulundu:

Ali Osman Akat ile 2018 yılında tanıştım. TABA-AmCham, Aylan Bebek filmime sponsor olacaktı. Suudi Arabistan ’ın kültür sanat başdanışmanı olan George Edde ’yi tanıyorum. Onun bağlantısı sayesinde Steven Seagal ile temasa geçtik. Filmde küçük bir rol almasının etkili olacağını düşünmüştük. Seagal ile görüşüldü. Ali Osman Akat, 30 bin dolar verecekti. İstanbul ’da havalimanında paranın olduğu zarfın teslim edileceği söylenmişti. Ancak Ali Osman Akat parayı vermedi. Seagal çok kızdı, öfkeden deliye döndü.”

Ömer Sarıkaya ’nın anlatımlarına göre; adı geçen kişiler için düşük bir miktar olan bu para inatlaşmaya dönüşmüştü.

Steven Seagal, İstanbul ’dan 30 Haziran 2019 günü Bodrum ’a gitmişti. Daha sonra Sedat Peker ’in ifşalarıyla çöküldüğü ortaya çıkan Paramount Otel ’in davetlisiydi. Onu havalimanında karşılayanlar arasında Paramount Otel ’e çöktüğü iddia edilen Cihan Ekşioğlu da vardı. Tabii ki Ali Osman Akat da yanlarındaydı.

O dönemde çıkan haberlerde Seagal ’in ayrıca Aylan Bebek filmin çekimleri için Bodrum ’a geldiği, onu havalimanında karşılayanlar arasında yönetmen Ömer Sarıkaya ’nın da olduğu anlatılıyordu. Haberlerde Seagal ’in basın mensuplarının uzaklaştırılmasından sonra VIP salonundan çıktığı, Paramount Otel ’de görüntü alınmasını da istemediği yazılmıştı. Paramount Otel ’in daveti için Seagal ’in ne kadar para aldığı bilinmiyor.

Ancak Ömer Sarıkaya, TABA-AmCham ’ın vaat ettiği parayı vermemesi nedeniyle gerginliğin o günlerde sürdüğünü öne sürüyor:

“Havalimanında Seagal ’i karşılayanlar arasında ben de vardım. Para verilmediği için çok sinirliydi, hatta basın mensuplarına da kötü davrandı, konuşmadı. Ben paranın ödenmesi için uğraşıyordum.

TABA-AmCham ’dan Ali Bayramoğlu ile konuştum. Bana haberinin olmadığını söyledi, ‘Beni bu işe katmayın ’ dedi. Sonra Ali Osman Akat aradı. Ali Bayramoğlu ’na söylediğim için kızmıştı, beni tehdit etti. ‘Dernekte kimsenin eli cebine gitmiyor, ben neden vereyim ’ dedi. Steven Seagal ’in sahnelerini Hasat Dergiside çekmek için hazırlık yapmıştık. Ama para verilmeyince çekim yapılmadı. Seagal çok kızgındı. Bu parayı yardım kuruluşuna vereceğini söylüyordu. Bodrum ’dan ayrıldı, Rusya ’ya gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi planlanmıştı. Erdoğan ’a hayran olduğunu söylüyordu. Ama bu nedenle Cumhurbaşkanı ’yla görüşme de olmadı.”

Ömer Sarıkaya bu olayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın kulağına gitmemesi için gizlendiğini ve kendisinin de o dönem bu nedenle konuşmadığını öne sürüyor.

Ömer Sarıkaya ’nın ‘Aylan Bebek ’ filmindeki bir sahnede İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da rol almıştı. Süleyman Soylu bu sahnede “Dünya bizi yalnız bıraksa da biz insanlığı yalnız bırakmayacağız” diyor. Çekim sırasında Süleyman Soylu ’ya Ali Osman Akat ’ın Seagal ’e para ödemediğini anlattığını söyleyen Ömer SarıkayaSüleyman Soylu ‘Bırak böyle insanlarla iş yapma ’ dedi” diye konuşuyor.

Hollanda ’da yaşayan Ömer Sarıkaya daha önce ‘İslamofobi ’, ‘Sessiz Melek ’, ‘Sessiz Çığlık ’ filmlerini çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a hayranlığını sık sık vurgulayan bir isim. Hollywood Bulvarı ’nda bir duvara Erdoğan ’ın adı yazılı bir tabloyu kısa süreliğine astığı için yandaş medyada haber olmuştu. Bu haberlerde Erdoğan için “Siyasetin uluslararası starı” diyen Ömer Sarıkaya ’ya Saray ’ın kapıları da açılmış.

Ömer Sarıkaya, Steven Seagal ’in Türkiye ’ye gelmesinden birkaç gün önce Ali Osman Akat ile Ankara yolundaydı.

24 Haziran 2019 ’da Erdoğan ile görüşmeleri hakkında Ömer Sarıkaya şunları anlatıyor:

Erdoğan ’a Hollywood Bulvarı ’nda Muhammed Ali ’nin yıldızının yakınına ismini astığım iletilmişti. Aylan Bebek filmini yapacağım da söylenmişti. Bir görüşme ayarlandı. Ali Osman Akat ile birlikte gittik. Uçaktan indiğimizde bizi Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı Seyit Sertçelik karşıladı. İptal edilen İstanbul seçimini Hasat Dergisi önce Ekrem İmamoğlu kazanmıştı. Cumhurbaşkanımızın morali çok bozuktu. Bu nedenle makamında görüşemedik. Ayaküstü 5 dakika konuştuk. Ali Osman Akat o sırada yanımdaydı. Erdoğan ile fotoğrafımız o sırada çekildi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ’u da ziyaret ettik. Birlikte fotoğraf çektirdik.”

Böylece Ali Osman Akat ’ın TBMM Başkanı ’yla fotoğrafları da ortaya çıktı. TBMM ’de Ali Osman Akat ’a ait L ’Actone şirketinin dezenfektanları kullanılıyor.

BAKIR TOZU VE KULLANIM ALANLARI

 Bakır en önemli elementlerden biridir. Parlak metalik parlaklığa sahip, dövülebilir ve sünek olan kırmızımsı bir metaldir. Bakır, ısı ve elektriğin iyi bir iletkenidir (elektriksel iletkenlikte sadece gümüş için ikinci). Malleabiltityitesi sayesinde kolayca tabaka, tel ve boru haline getirilir.

Kimyasal adı: Cu

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

 Bakır Tozu Uygulamaları:

·         Anti-botic, antibiyotik ve anti-mantar ajan

·         Yüksek mukavemetli metaller ve alaşımları

·         Yüksek termal iletken malzemeler

·         İçin iletken mürekkep ve macun elektronik baskılı

·         Sinterleme katkı maddeleri ve kondansatör malzemeleri

·         Yağlayıcılar

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

KULLANIM ALANLARI

Bakır tozları yüksek fiziko-kimyasal özellikleri sayesinde birçok teknolojik alanda kullanılmaktadır,

Bakır tozu başlıca Sinter bronz fren balata üretiminde, demir tozu ile karıştırılarak sinter parça üretiminde, elmas kesici takım üretiminde, elektrik iletkeni olarak, termal iletken olarak, reçineli fren balatalarında, elektronikte manyetik radyasyon kalkanı olarak, dekoratif uygulamalarda ve birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,,pars kalay sökücü

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

MAGNEZYUM OKSİT NEDİR?

E 530 (MAGNEZYUM OKSİT), doğada mineral periklaz olarak oluşan inorganik bir bileşiktir. Sulu ortamda magnezyum …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]