Anasayfa / Genel / ABD’li ünlü model Bella Hadid, depremzedeler için Türkevi’ne yardım kutuları getirdi

ABD’li ünlü model Bella Hadid, depremzedeler için Türkevi’ne yardım kutuları getirdi

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 11 ilimizde yıkımlara neden oldu. Binlerce binanın yerle bir olduğu deprem felaketinde 44 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremzedeler için dünyanın dört bir yanında yardımlar gelirken ünlü model Bella Hadid de sessiz kalamadı.

BELLA HADİD TÜRKİYE’YE DAVET EDİLDİ

Bella Hadid, New York’taki Türkevi’ne gelerek, Türkiye‘deki depremzedeler için yardım kutuları bıraktı. Hadid, Türkiye‘nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’e dayanışma ve “geçmiş olsun” mesajlarını iletti. Özgür de Türk lokumu verdiği Hadid’i Türkiye‘ye davet etti.

DEPREMZEDELER İÇİN KOLİ TAŞIDI

Türkiye‘nin en sevdiği ülkelerden biri olduğunu belirten Hadid, depremden bu yana Türkevi’nde yoğun yardım çalışmaları yürüten gönüllülerle de fotoğraf çektirdi. Arkadaşı ve kuaförü Mustafa Yanaz ile kutuları taşıyan Hadid, gönüllülerden Asya Çetin’e sarıldı, teşekkür etti ve gerekli her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu, tekrar geleceğini söyledi.

“HABERLER KORKNÇ, GERÇEKTEN KEMİKLERİMİ SARSIYOR”

Ünlü model Gigi Hadid’in kardeşi 26 yaşındaki Bella Hadid, Türkiye ve Suriye’de etkili olan depremlerin ardından da sosyal medya hesabından “Bütün vücudumda dondurucu bir his var. Etkilenen herkes için çok üzgünüm ve dua ediyorum. Haberler korkunç ve gerçekten kemiklerimi sarsıyor. Yardım etmek için yollar arıyorum.” mesajını paylaşmıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]