Anasayfa / Ekonomi / 700 lira mikro kredi çekti, iki keçi satın aldı,sonra çiftlik sahibi oldu

700 lira mikro kredi çekti, iki keçi satın aldı,sonra çiftlik sahibi oldu

Kanal D’den Ceren Taşdelen’in ekrana taşıdığı Melek Yılmaz’ın hikayesi tüm kadınlara örnek olacak cinsten. Teminat ve senet istenmeyen mikro krediden bugüne kadar tam 180 bin kadın yararlanmış.

Melek Yılmaz, kendi işini kurmadan önce çocuklarını okutmak için her işi yapmış. Yedi yıl önce Çatalca’nın Örencik köyüne taşınmış ve keçilerini burada almış.

Hiç durmadan çalışmış, artık sadece iki keçisi yok. İnekleri var, tavukları var, civcivleri var, kazları var.

Yılmaz sadece çocuklarının eğitimi için çalıştığını söylüyor ve “Bir çocuğum bilgisayar mühendisi bir çocuğum kaymakam olacak” diyor.

Bunları söylerken gözyaşlarına hakim olamıyor ama bu gözyaşlarının nedeni üzüntü değil; sevinç ve başarı.

Yılmaz hikayesini anlattıktan sonra sözlerini şöyle tamamlıyor:

“Para kolay kazanmıyoruz ama çok severek yapıyorum işimi. Çok mutluyum. En azından kimseye muhtaç değilim çok şükür. Kendi paramı kazanıyorum. Ben çok güçlüyüm, güçlü bir kadınım.”

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 25 Nisan'da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Atama için başvurular 3 Nisan'da başlayıp 7 Nisan Cuma günü saat 16.00'da son bulacak, tercihler ise 12-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]