Anasayfa / Ekonomi / 700 lira mikro kredi çekti, iki keçi satın aldı,sonra çiftlik sahibi oldu

700 lira mikro kredi çekti, iki keçi satın aldı,sonra çiftlik sahibi oldu

Kanal D’den Ceren Taşdelen’in ekrana taşıdığı Melek Yılmaz’ın hikayesi tüm kadınlara örnek olacak cinsten. Teminat ve senet istenmeyen mikro krediden bugüne kadar tam 180 bin kadın yararlanmış.

Melek Yılmaz, kendi işini kurmadan önce çocuklarını okutmak için her işi yapmış. Yedi yıl önce Çatalca’nın Örencik köyüne taşınmış ve keçilerini burada almış.

Hiç durmadan çalışmış, artık sadece iki keçisi yok. İnekleri var, tavukları var, civcivleri var, kazları var.

Yılmaz sadece çocuklarının eğitimi için çalıştığını söylüyor ve “Bir çocuğum bilgisayar mühendisi bir çocuğum kaymakam olacak” diyor.

Bunları söylerken gözyaşlarına hakim olamıyor ama bu gözyaşlarının nedeni üzüntü değil; sevinç ve başarı.

Yılmaz hikayesini anlattıktan sonra sözlerini şöyle tamamlıyor:

“Para kolay kazanmıyoruz ama çok severek yapıyorum işimi. Çok mutluyum. En azından kimseye muhtaç değilim çok şükür. Kendi paramı kazanıyorum. Ben çok güçlüyüm, güçlü bir kadınım.”

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Gebze’deki metro inşaatının işçileri, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle grev başlattı

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki metro inşaatında, iki aydır taşeron firmanın maaşlarını ödemediğini iddia eden 75 işçi grev başlattı. Bazı işçiler ise kule vincin üstüne çıkınca, itfaiye ekipleri hava yastığı açtı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]