Anasayfa / Genel / Üniversitelerin 2023 – 2024 harç ücretleri belli oldu: İşte bölüm bölüm katkı payı miktarları

Üniversitelerin 2023 – 2024 harç ücretleri belli oldu: İşte bölüm bölüm katkı payı miktarları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan cumhurbaşkanı kararı, bugün Resmi Gazete’de yayınlandı.

Kararda, merkezi yerleştirme esasına göre üniversitelere kaydolan öğrencilerin ödeyecekleri katkı payı ve öğrenim ücretleri belirlendi.

Karara; birinci öğretim, ikinci öğretim, açık ve uzaktan öğretim öğrencileri için katkı payı miktarları liste halinde eklendi.

Eğitim-öğretim yılında iki dönem öğretim yapan üniversitelerde ücretlerin yarısının ödeneceği aktarılırken, 2023 – 2024 eğitim yılında öğrenimine devam eden ve bu yıl yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden katkı payı alınmayacağı ifade edildi.

Benzer ifadeler geçen yılki kararda da yer almıştı. Bu nedenle birinci öğretim öğrencilerine, 2012 yılında kaldırılan harç ücreti geri getirilmemiş oldu.

Hangi bölüm için kaç para harç miktarı belirlendi?

Birinci ve açık öğretimdeki öğrenciler için belirlenen ücretler şöyle:

Uzaktan ve ikinci öğretim öğrencileri için belirlenen harç miktarları şöyle:

Hakkında

Diğer Haber

Bakan Bolat: kooperatiflerine 400 bin liralık ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kadın kooperatiflerinin daima yanında olduklarını belirterek, "Ticaret Bakanlığımıza başvururlarsa onlara 400 bin lira ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]