Anasayfa / Ekonomi / Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Kılıç: “Kars tarım şehri değil, tarıma dayalı hayvancılık şehridir”

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Kılıç: “Kars tarım şehri değil, tarıma dayalı hayvancılık şehridir”

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars’ın tarım şehri olmadığını, Kars’ın tarıma dayalı hayvancılık şehri olduğunu belirtti.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars’ın tarım şehri olmadığını, Kars’ın tarıma dayalı hayvancılık şehri olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Kılıç, Kars’ın baş sektörünün hayvancılık olduğunu, hayvancılığı ayakta tutulduğu sürece insanların refah seviyesinin yükseleceğini söyledi.

Kars Şeker Fabrikası’nın pancar alım kampanyasında konuşan TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr Yunus Kılıç, “Şeker Fabrikası bizim için çok kıymetlidir. Kars’taki tek sanayi kuruluşu, sanayi kuruluşu dediğiniz zaman ne diyoruz. ‘Bacası tüten’ tek bacası tüten yer Kars Şeker Fabrikası’dır. Bizim açımızdan çok kıymetli, bu manada kıymetli, devletin bir iddiası Kars’ta sanayi tesisi olması, sanayi kuruluşu olması, endüstriyel tarım yapan bir şehir olması son derece önemlidir” dedi.

Kars Şeker Fabrikası’nın şeker açısından önemli olduğuna dikkat çeken Kılıç, “Ülkedeki üretim açısından özellikle biliyorsunuz. Kars tarım şehri değildir. Kars tarıma dayalı hayvancılık şehridir. Dolayısıyla bizim baş olan sektörümüz hayvancılıktır. Hayvancılığı ayakta tutabildiğimiz sürece insanımızın refah seviyesi yükselecektir. Yaşam standardı yükselecektir. Burada kalmayı gönüllü olarak arzu edecektir. Çoluk çocuğuna gelecek vurgulayacaktır ve şehirdeki insan yapısı, yaşam standardı bu sayede yükselecektir. Dolayısıyla bütün yan sistem ile kuruluşlar ve kurumlar hayvancılığa hizmet ettiği sürece bizim şehrimizde insanımızın geleceğine hizmet edeceklerdir. Şeker Fabrikası’nın öncelikle Varlık Fonu’na geçmesi ve özelleştirilemeden çıkarılmış olması bizim için çok kıymetlidir. Ama son 10 yıldır müthiş bir

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Endonezya’da Marapi Yanardağı’nın patlamasında can kaybı 22’ye yükseldi

Endonezya'nın Sumatra Adası'nda bulunan Marapi Yanardağı'nın patlaması sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 22'ye yükseldi. Arama kurtarma ekipleri, kayıp dağcıların cesetlerine ulaşırken, 1 dağcı ise henüz bulunamadı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]