Anasayfa / çevre / Tarım Bakanı Meclis’ten özür dileyecek mi?

Tarım Bakanı Meclis’ten özür dileyecek mi?

Tarım Kredi Marketlerde yaşanan tağşişli skandalının CİMER tarafından belgelenmesi üzerine, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi TBMM’den özür dilemeye davet etti.

Tarım Kredi Marketlerde yaşanan tağşişli skandalına yönelik TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde Bakan Pakdemirli’nin Meclis’e doğru bilgi vermediğini ifade eden Karaduman, “Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’yi TBMM’yi yanılttığı için özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

Karaduman, geçtiğimiz Nisan ayında Tarım Kredi Marketlere atanan Yavuz Mehmet Bulut’un geçmişte kurucu ortağı olduğu “Tadaban Gıda, Anadolu Eksper Gıda ve Donella Gıda’nın Bakanlık tarafından yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde defalarca yer aldığı iddiaları doğru mudur?” demişti.

Söz konusu soru önergesine cevap veren Bakan Pakdemirli, önergede bahsi geçen iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Tarım Kredi Kooperatifleri hakkında olumsuz algı ve imaj oluşturmaya yönelik haksız ve gerçeğe aykırı ifadeler içeren haber hakkında yargı süreci devam etmektedir” şeklinde cevap vermişti.

Ancak Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu ortağı olduğu ve bütün üretim süreçlerinde firma ortağı olduğu TADABAN GIDA ile ilgili gündeme gelen CİMER belgesi, Bakan Pakdemirli’nin tağşişli firma ortağı Yavuz Mehmet Bulut ile ilgili TBMM’yi yanılttığı ortaya çıkmıştı.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Türkiye’nin Sudan’daki tarım şirketi tasfiye ediliyor

Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketinin tasfiyesine karar verildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]