Anasayfa / Ekonomi / “Rus Arzı Azalsa da Petrol Sıkıntısı Olmayacak”

“Rus Arzı Azalsa da Petrol Sıkıntısı Olmayacak”

IEA, Mart ayında yaptığı açıklamadaysa, Rusya’nın tedarik ettiği petrol miktarının azalması nedeniyle “küresel arz şoku” yaşanabileceği tahmininde bulunmuştu.

16 Mart’ta Nisan ayından itibaren günde 3 milyon varil petrolün piyasalara ulaşamayacağı uyarısı yapan IEA, bu miktarı azaltarak günde 1 milyon varil petrolün piyasalardan eksileceğini bildirdi.

Merkezi Paris’te bulunan IEA’dan yapılan açıklamada, başka ülkelerdeki petrol üretiminin artmasının ve Çin’de COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan kapanma önlemlerinin petrol arzında büyük açık meydana gelmesini önleyeceği belirtildi.

IEA, aylık petrol raporunda, “Zaman içinde Ortadoğu, OPEC+ ve Amerika’nın giderek artan miktarda petrol üretmesinin ve petrole olan talebin azalmasının, Rus petrol arzındaki kesintinin kötüleştiği bu ortamda ani arz açığının önüne geçmesi bekleniyor” denildi.

IEA’nın değerlendirmesi, Avrupa Birliği’nin Rus enerjisini hedef alan yeni yaptırımların ekonomik etkisinin kısıtlı olabileceğine işaret ediyor.

“Hızla artan benzin fiyatları ve yavaşlayan ekonomik büyümenin, yılın geri kalanında ve 2023’te talebi büyük ölçüde frenlemesi bekleniyor” diyen IEA, Çin’de COVID-19 salgınını kontrol altına almak için uygulanan önlemlerin ülkede ekonomik yavaşlamanın ana nedeni olduğunu kaydetti.

Rus petrol arzı, yavaşlayan ihracatın ve azalan iç talebin yansıması olarak geçen ay günde yaklaşık 1 milyon varil azalmıştı. Bu miktar, IEA’nin geçen ay tahmin ettiğinin günde yarım milyon varil altındaydı.

IEA, yaptırımların Rusya’nın petrol ihracatını engellemeye devam ettiği takdirde bu miktarın Mayıs ayında günde 1 milyon 600 bin, Haziran ayında 2 milyon, Temmuz ayından itibarense yaklaşık 3 milyon varile yükseleceğini tahmin ediyor.

Amerika ve diğer IEA üyeleri, bu yıl stratejik petrol rezervlerini ikinci kez devreye sokarak 240 milyon varil petrolün piyasaya sürüleceği taahhüdünde bulundu.

IEA, Rus petrol ihracatının Nisan ayında bir önceki aya göre günde 620 bin varil artarak günde 8 milyon 100 bin varile çıktığını bildirdi. Rus petrol arzının Amerika ve Avrupa’dan çoğunlukla Hindistan’a yönlendirildiğini kaydeden IEA, Rusya’nın böylelikle Ocak-Şubat ortalamasını tutturduğunu belirtti.

Rus petrol ithalatını yasaklamaya hazırlanan Avrupa Birliği, IEA’ya göre geçen ay Rus petrol ihracatının ana pazarı olmaya devam ettiğini de bildirdi. IEA’ya göre Rusya’nın Avrupa Birliği’ne ihraç ettiği petrol miktarı, yılın başına kıyasla günde 535 bin varil daha az.

Avrupa Birliği, yılın başında Rusya’nın ihraç ettiği petrolün yüzde 50’sini satın alırken bu oran, şimdi yüzde 43’e geriledi.

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu  ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur.  kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın  ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

TCMB’nin toplam rezervleri 100 milyar 486 milyon dolara çıktı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplam rezervleri 2 Haziran haftasında bir önceki haftaya göre 2 milyar 28 milyon dolar artarak 100 milyar 486 milyon dolara çıktı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]