Anasayfa / Ekonomi / Pazarcı esnafı: ‘Bize gelene kadar ne helallikler var ’

Pazarcı esnafı: ‘Bize gelene kadar ne helallikler var ’

Ankara ’daki pazarcı esnafı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’a hakkını helal etmedi. Pazarcı, “Bize gelene kadar ne helallikler var. Biz helal edelim 83 milyon ne diyecek?” dedi. Başka bir pazarcı ise “Benim geçimimi soruyor mu? 3 çocukla, evi kira” diye tepki gösterdi.

Kapanma sürecinde ikinci kez tezgah açabilen pazarcılar, Erdoğan ’ın helallik istemesini değerlendirdi. Meyve fiyatlarının pandemiden dolayı yüksek olduğunu ve haldeki komisyonun da kendilerini etkilediğini dile getiren bir pazarcı yurttaşların meyve alamadığını söyledi. Kapanma dönemine ilişkin “Bittik, hiçbir gelir yok” diyen pazarcı, kendilerine yardım yapılmadığına dikkat çekti. Başka bir pazarcı ise çileğin kilosunu 13 liraya aldığını 15 liraya satmak zorunda kaldıklarını belirterek, yurttaşların 20 liraya meyvelerden karışık yaptırmak zorunda kaldığını kaydetti. Pazarcı Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a “Bize gelene kadar ne helallikler var, biz helal edelim 83 milyon ne diyecek?” diye sordu. Pazarcı, artık pazaryerlerinin açılması gerektiğini vurgulayarak, kendilerinin dibi gördüğünü “Bundan daha kötüsü de olmaz” diye açıkladı.

HELAL EDİLİR Mİ?

Kapanma döneminde mallarının çürüdüğünü ve zarar ettiklerini dile getiren pazarcı ise marketlerin açılmasıyla küçük esnafın bittiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a “Helal edilir mi?” diye soran pazarcı, “Marketler çalışsın esnaf yatsın, öyle bir şey var mı?” sözleri ile tepkisini sürdürdü.

VERGİ ALMASIN YETER

Tezgahına kim gelse yüzünün asık olduğuna dikkat çeken başka bir pazarcı da “İnsanlar 20 lira eline sıkıştırıyor geliyor. Garibim ne yapsın. İnsanlar zor durumda. Geliri yok. Günü birlik çalışan insanlar aç aç” dedi. Yanında çalışan 65 yaşındaki elemanını gösteren pazarcı, “Bu insan 65 yaşında geliyor, burada çalışıyor” diye yetkililere sitem etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın helallik istemesini de değerlendiren pazarcı, “Benden nasıl istedi, ben onu anlamadım. Medyadan istedi, bizden istemedi ki. Benim geçimimi soruyor mu? 3 çocukla, evi kira. Haftada tek gün nasıl yapacak. Benden vergi almasın yeter. Ben hastaneye gitmişim bana ceza gelmiş. Helallik mi kalmış. Kim kime dumduma. Helallikmiş, ne helalliği ya” diye konuştu.

Pazara gelen yurttaşlar ise fiyatların pahalı olduğunu dile getirerek, fiyat artışlarını pandemideki kısıtlamalara bağladı. Yurttaşlar aracıların kazandığını ve yüzde 100 kar yaptıklarını söyledi.

PARS HADJIN YILAN KOVUCU

Hadjin konsantre Yılan Kovucu 100cc/5lt suya seyreltilerek ilaçlama pompası ile yılanın gelmesi istenmeyen bölgelere uygulama yapılır.İklim koşullarına göre 25-35 gün etkisini korur. Yılan, kertenkele, köstebek, akrep gibi sürüngen ve haşeratlara karşı kovucu etkisi vardır. Bölgeden uzak durmasını sağlar.

Kullanımı:Hadjin konsantre yılan kovucu su ile karıştırılarak kullanılır.Bu karışım yılan, kertenkele, akrep vs yaklaşması istenmeyen bölgenin çevresine ilaçlama pompası ya da spreyle uygulanarak bir hat oluşturulur.

Yılan için; 100cc Hadjin/1lt su

Kertenkele için; 100cc Hadjin/5lt su

Akrep için; 100cc Hadjin/2lt su

 

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları , Seramik-Hamur Tutkalı,Çiçek Tutkalı,Mücellit Tutkalı,Panç Tutkalı,Taş ve Boncuk Tutkalı,Kumaş-Aplike ve Keçe Tutkalı

Transfer Dekopaj Tutkalı,İp ve Dantel Sertleştirme Tutkalı,Ahşap Montaj Tutkalı

Hobi Tutkalı,Puzzle Tutkalı ,Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Hakkında

Diğer Haber

Çaykur'a 210 işçi alımı için 22 bin 956 başvuru yapıldı

10 Milyon TL’lik ÇAYKUR Reklamı!

Günde 245 milyon bardak çay tüketilen Türkiye’de, ÇAYKUR’un zararı her yıl katlanıyor. 2017’de 267 milyon, 2018 …