Anasayfa / Genel / Milli Savunma Bakanlığı’nda devir teslim töreni! Yaşar Güler’in ilk sözleri: Önceliğimiz terörle mücadele olacak

Milli Savunma Bakanlığı’nda devir teslim töreni! Yaşar Güler’in ilk sözleri: Önceliğimiz terörle mücadele olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni Kabine’de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli Savunma Bakanı olarak atandı. Yaşar Güler, bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Hulusi Akar’dan devraldı.

“DEĞERLİ HİZMETLER ASLA UNUTULMAYACAK”

Törende konuşan Yaşar Güler, birinci önceliklerinin terörle mücadele olacağını belirtti. Güler, şunları söyledi: “Görevi süresince biz çalışma arkadaşlarıyla kurmuş olduğu uyumlu çalışma ortamından ötürü de ayrıca teşekkür ediyorum. MSB göreviniz içinde devlet, millet için yaptığınız değerli hizmetler asla unutulmayacak, şükranla anılacaktır.

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ TERÖRLE MÜCADELE”

Malumunuz bu bir bayrak değişimidir. Şahsıma tevdi edilen sorumluluğun bilinciyle bu bayrağı devralıyorum. Görev sürem içinde artan azim ve kararlılıkla terörle mücadele birinci önceliğimiz olacaktır. Her türlü terör örgütüyle en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

“FETÖ İLE MÜCADELE DEVAM EDECEK”

Bu kapsamda FETÖ ile mücadelede artan azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. MSB’nin bu sorumluluk alanlarında görevlerimizi yerine getirmek için Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, anayasaya tam bağlı, şeffaflık içinde ilgili paydaşlarla uyum, koordine, istişare içinde, ülkemizin tüm haklarını korumak için mesai mefhumu gözetmeden durmaksızın çalışacağımıza emin olunuz.”

Hakkında

Diğer Haber

Günlerdir aranan üç çocuk inşaatta ölü bulundu

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde üç gündür aranan kardeşlerin cesedi bir inşaatta bulundu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]