Anasayfa / Ekonomi / Kılıçdaroğlu: Tarım ürünlerine taban fiyat olursa piyasada istikrar olur

Kılıçdaroğlu: Tarım ürünlerine taban fiyat olursa piyasada istikrar olur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kars’ta kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Konuşmasında tarım ürünlerine taban fiyat getirilmesi gerektiğini söyledi. Böylece piyasada istikrar sağlanacağının altını çizdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kars Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kanaat önderleri, Muhtarlar ve STK Buluşması’nda yaptığı konuşmada, Kars’ta CHP’nin milletvekili olmamasının kabahatinin kendilerinde olduğunu söyledi.

Vatandaşın sofrasına ortak olunmadığı ve vatandaşın dinlenilmediği zaman oy alınamayacağını bildiren Kılıçdaroğlu, “Birlikte ve beraber olacağız, inşallah sadece Kars’ın değil Türkiye’nin sorunlarını birlikte, inançla ve kararlılıkla çözeceğiz. Bunu yaptığımız zaman göreceksiniz ki Türkiye çok daha güzel ve yaşanılır ülke olacak.” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Kars’ın tarihi ve doğal güzelliklerine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Görkemli bir tarihi, olağanüstü zengin bir kültürü, aşıklık geleneği var. Dolayısıyla burası kültürün, turizmin, hayvancılığın ve tarımın merkezi olmayı hak eden kent. Kars’ın ciddi bir genç nüfus kaybı var. Bu Kars’ın geleceği açısından ciddi risk. Gençlerin burada kalması, üretmesi, çalışması ve evlenmesi lazım. Turist olarak diğer illere gidebilirler, İstanbul’dakiler de turist olarak buraya gelebilir. Bu coğrafyayı bir barış havzasına döndürmeliyiz. Bu sadece Kars’a özgü değil, Anadolu’nun da içi boşalıyor. Geçmişte özel sektör bu bölgeye çok ciddi yatırım yapmamıştı. Onlar imkanlar daha iyi yeri sağlıyorsa oraya gidip yatırım yapacak ama devlet öyle değil. Devlet sosyal devlettir, sosyal devlet gelişmekte olan bölgelere ayrıcalık tanıyan ve yatırım yapan devlet demektir.”

Bölgenin tarım ve hayvancılık için biçilmiş kaftan olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, etin en lezzetli olduğu bölgenin burası olduğunu söyledi.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Yeni sistemde borç üçe katlandı

Yeni sistemde borç üçe katlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, merkezi yönetim borç stoku verilerini dün akşam yayımladı. Buna göre, 2022 …