Anasayfa / Ekonomi / Kanada’da genç göçmenler ülkeyi terk etme eğiliminde

Kanada’da genç göçmenler ülkeyi terk etme eğiliminde

Kanada Vatandaşlık Enstitüsü (ICC) tarafından Leger Araştırma Şirketine ulusal çapta yaptırılan ve 3 bin 600 kişi gerçekleştirilen ankette, ülkeye gelen genç ve eğitimli göçmenlerin eğilimleri incelendi.

Ankete katılan Kanada ’ya yeni gelen 18-34 yaş grubundaki göçmenlerin yüzde 30’u ve üniversite eğitimli genç Kanadalıların yüzde 23’ü, yüksek yaşam maliyeti nedeniyle iki yıl içinde başka ülkeye taşınma ihtimallerinin yüksek olduğunu beyan etti.

Kanada Vatandaşlık Enstitüsü CEO’su Daniel Bernhard, anket sonuçlarını açıkladığı basın açıklamasında, “Kanada bir göçmenler ulusudur ve kendimize anlattığımız hikayelerden biri, nereden olurlarsa olsunlar yeni göçmenleri memnuniyetle karşıladığımızdır. Ancak bu genel olarak doğru olsa da yeni anket verileri, birçok yeni Kanadalının burada güven krizi yaşadığına işaret ediyor. Bu, Ottawa için alarm zilleri anlamına gelmeli.” dedi.

Ankete katılanların yüzde 72 ’si, Kanadalıların göçmenlerin karşılaştığı zorlukları anlamadığını düşünürken, bu zorluklardan en önemlisinin ülkedeki yaşam maliyeti olduğu belirlendi.

Ekonomistlerin enflasyon oranlarının daha da yükselebileceği uyarısında bulunduğu Kanada’da yaşam maliyeti, son 30 yıldır görülmemiş oranda arttı.

Rekor seviyedeki düşük faiz oranları nedeniyle Kanada’daki ev fiyatlarının son iki yılda yüzde 52 artması, uygun fiyata kiralık konut bulunmasını zorlaştırıyor.

Ankete göre yaşam maliyetinin artmasının yanı sıra yeni Kanadalılar arasındaki bir diğer endişe de adil ve yaşanabilir ücretlerle iş bulabilmek.

Ankete katılanların yüzde 29 ’u, üniversite diplomasına sahip göçmenlere iş deneyimlerine dayalı olarak adil ücret ödendiğini kabul ederken, yüzde 71 ’i aksi görüş bildirdi.

Kanada’yı diğer göçmen adaylarına yaşanacak bir yer olarak tavsiye etmeyen yeni göçmenler, buna sebep olarak mevcut yönetimi ve yüksek yaşam maliyetini gösterdi.

Anketi gerçekleştiren Leger’in Başkan Yardımcısı Dave Scholz da yaptığı açıklamada, “Veriler, özellikle genç ve yüksek vasıflı göçmenlerin imkansızlıklar arasında mücadele verdiğini gösteriyor. Yeni gelenleri başarılı olmak için ihtiyaç duydukları kaynaklarla karşıladığımızdan ve fırsat sağlayan bir ülke olmaya devam ettiğimizden emin olmak amacıyla çok çalışmaya devam etmeliyiz.” diye konuştu.

Kalsiyum Oksit Nedir?

Kalsiyum oksit, kireç taşının yüksek sıcaklıkta erimesi ve karbondioksitin uzaklaştırılmasıyla elde edilmektedir. Bu şekilde üretilen kalsiyum oksit, güçlü bir aşındırıcı olarak kullanılmaktadır. Alkalik bir katı yapısına sahiptir. Su içinde tepki vererek çözülmektedir. Su içerisinde kalsiyum hidroksit haline dönmektedir. Kalsiyum oksidin erime noktası ise 2.572 santigrat derecedir.

Kalsiyum Oksit Nerelerde Kullanılır?

Kalsiyum oksidin kullanılmakta olduğu çeşitli alanlar bulunmaktadır. Bu alanların başında atık su arıtma ve çimento üretimi gelmektedir. Kalsiyum oksit, tuğla ve taşlar üzerinde yapışma özelliğine sahip olduğu için çimento üretiminde en önemli malzemeler arasında bulunmaktadır. Diğer yandan kalsiyum oksit, mühendislik alanında da kullanılmaktadır. Kimyasal yem stoklarında da kalsiyum okside yer verilmektedir.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

 

Hakkında

Diğer Haber

Kasımda doğal gaz faturaları enflasyonu artırdı

Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunda kasım ayında doğal gazda bedelsiz kullanım sınırının aşılmasının enflasyona 1,01 puan katkı yaptığı belirtilerek doğal gazın aylık enflasyon üzerindeki katkısının aralık ayında zayıflayacağının öngörüldüğü bildirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]