Anasayfa / Ekonomi / İnternetten görüp üretmeye başladığı dekoratif çiçeklerin tanesini 20 bin liraya satıyor

İnternetten görüp üretmeye başladığı dekoratif çiçeklerin tanesini 20 bin liraya satıyor

Kahramanmaraş’ta yaşamış girişimci kadın internetten gördüğü süsleyici dev çiçek üretimi için atölye kurup bu işi kazanca çevirdi.

Dev çiçek tasarımcısı Esra Yuvayapan, gebelik döneminde internetten raslantı gördüğü ve hobi olarak başladığı dev çiçek üretiminde manâlı uzaklık aldı. Rusya‘da üretilen dev çiçek işini gerçekleştirmek isteyen Yuvayapan, Ruslardan eğitimi aldıktan sonra, kocasına ait dükkanda kendi atölyesini kurdu. İzolon maddesinden ürettiği birbirinden bambaşka dev çiçekleri 20 ile 2 bin lira arasında satışa sunan Yuvayapan, işi öğrenmek isteyen gençlere de eğitim veriyor.

İnternetten görüp üretmeye başladığı dekoratif çiçeklerin tanesini 20 bin liraya satıyor

“YAPAMAZSIN” DİYENLERE ALDIRMADI

Bu işe hamilelik dönemimde evde sıkıldığı vakit alaka duyduğunu söyleyen Yuvayapan, “İnternette araştırırken sadece Rusya’da yapıldığını gördüm ve yapan kişilere ulaşmaya çalıştım. Ben de Türkiye’de yapacağıma inandım ve çoğu birey bana, ‘yapamazsın’ dedi. sonra ben bunun eğitimini İstanbul’da Rus ekipten aldım. Kocamın meslek yerini atölyeye çevirdim. Kocam dahi bana böylece güvenmedi ve ben bu işi yapacağıma inandım. Bu işe başladım ve kocamın meslek yerinin tamamı şu an bende ve burada dev çiçekler üretiyoruz ve kocam da şu lahza en büyük destekçilerimden birisi. derhal diğer insanlara da bu sanatı öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

İnternetten görüp üretmeye başladığı dekoratif çiçeklerin tanesini 20 bin liraya satıyor

OTEL, LOKANTA VE İŞ MERKEZLERİ İÇİN ÜRETİYOR

Her tülü mekana istenilen ebatta dev çiçek yaptıklarını söyleyen Yuvayapan, bilhassa restoranlara, otel, iş merkezleri ve evlerin lobilerine dev çiçekler hazırladıklarını belirtti. Siparişleri yetiştirmeye çalıştığını belirten Esra Yuvayapan, dev çiçeklerin fiyatının 20 liradan başlayıp boyutuna göre 2 bin liraya değin çıktığını kaydetti.

İnternetten görüp üretmeye başladığı dekoratif çiçeklerin tanesini 20 bin liraya satıyorİnternetten görüp üretmeye başladığı dekoratif çiçeklerin tanesini 20 bin liraya satıyor

Kaynak: İHA

Hakkında

Diğer Haber

TBMM 28’inci Yasama Dönemi başladı

TBMM'nin 28'inci Yasama Dönemi düzenlenen törenlerle başlıyor. En yaşlı üye sıfatıyla MHP lideri Devlet Bahçeli Meclis'teki oturumu yönetirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da törenlere katıldı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]