Anasayfa / Tarım / İcralık olan çiftçi Ankara’dan da eli boş döndü!

İcralık olan çiftçi Ankara’dan da eli boş döndü!

Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarından dolayı traktör ve ahırındaki inekleri haczedilen çiftçiler, sorunlarına çözüm bulmak için geldikleri Ankara’dan da elleri boş döndüler. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın çiftçiye ödeme kolaylığı getirildiği yönünde yaptığı açıklama ise çiftçiye ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten başka bir anlam taşımıyor.

İcralık çiftçiye ve yatırım kredilerine yönelik sözde ödeme kolaylığı adı altında yapılan açıklama, kamuoyunda yeni bir tartışmayı da beraberinde getirecek. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın sözde ödeme kolaylığı açıklamasının paylaşıldığı sosyal medya hesaplarına yapılan yorumlar da durumun vahametini gösteriyor.

Çiftçinin icralık olan borçlarına ve yatırım kredilerine yönelik getirildiği belirtilen sözde ödeme kolaylığı, çiftçi kuruluşundaki yöneticiler tarafından çiftçinin nasıl yok sayıldığını gözler önüne sererken, Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın çiftçinin lehine hiç bir kolaylık getirilmemesine rağmen jet hızıyla bu açıklamayı neden yaptığı soru işaretlerine neden oldu.

İcralık çiftçiler, özellikle borçlarındaki yüksek faizin silinmesi yönünde bir talepleri varken, Genel Müdürün açıkladığı ödeme kolaylığı çiftçi için ne anlam ifade ediyor?

Günlerdir sessiz kalan ve çiftçinin traktörleri haczedilirken hiç bir açıklama yapmayan Genel Müdür, dün ne oldu da çiftçinin yanında olduklarını belirtmek için jet hızıyla açıklama yaptı?

Meclis’te yasalaşan Torba Kanununda Ak Parti milletvekilleri dahi istemesine rağmen Tarım Kredi borçları neden yapılandırma kapsamına alınmadı? Bu yapılandırmaya kim/kimler engel oldu?

Çiftçinin traktör ve ineklerinin haczedildiğine yönelik haberler, hükümetin aleyhine olmasına rağmen takibe düşmüş borçlar için icra emirleri neden hızlandırıldı?

İcralık çiftçiler üzerinden nasıl bir algı oluşturulmaya çalışılıyor? Burada kimlerin nasıl bir hesabı var?

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, gerek çiftçi borçlarının yapılandırma kapsamına alınmaması gerekse traktörleri haczedilirken hiç bir açıklama yapmazken, ne oldu da iki gün önce çiftçilerin borçlarının yapılandırılması için açıklama yaptı?

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Türkiye’nin Sudan’daki tarım şirketi tasfiye ediliyor

Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketinin tasfiyesine karar verildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]