Anasayfa / Genel / Hatay’da minare yıkımı caddeyi savaş alanına çevirdi: 1 araç ve 3 iş yeri hasar gördü

Hatay’da minare yıkımı caddeyi savaş alanına çevirdi: 1 araç ve 3 iş yeri hasar gördü

İlçede bulunan Numuneevler Camii’nin minaresi deprem nedeniyle hasar aldı. Yapılan incelemeler sonrasında minare için yıkım kararı verildi. Bugün halat bağlanan minare iş makinesi yardımı ile çekilerek yıkıldı. Ancak hesaplamalar tutmayınca minare yan yolda bulunan hafriyat kamyonunun üzerine devrildi.

3 İŞ YERİ HASAR GÖRDÜ

Hem kamyon hasar aldı hem de bir binadaki 3 iş yeri zarar gördü. Yıkım sırasında ise bir kedi de ölümden kıl payı kurtuldu.

“MİNARE İŞ YERİMİZE GİRDİ”

Kontrollü yıkımın istenildiği gibi olmadığını belirten iş yeri zarar gören esnaflardan Bülent Özkan,” Minare bizim iş yerimize girdi. Parça parça yapılsaydı sonucun böyle olmayacağını belirttim ama her hangi bir koruma önlemi alınmadı. Allah’tan binaya girmedi. Binaya gelseydi yıkılma durumu da söz konusu olabilirdi. Durum bundan ibaret. Ölü yaralı yok, maddi zarar var” dedi. O anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Necati İvgin – Güncel

Hakkında

Diğer Haber

Ankara saldırısında ikinci teröristin kimliği de belirlendi

Ankara'da 1 Ekim'deki terör saldırısını gerçekleştiren faillerden birinin daha kimliği belirlendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]