Anasayfa / Genel / Depremin acısını hisseden illerden olan Hatay’da tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi’nde tahribat oluştu

Depremin acısını hisseden illerden olan Hatay’da tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi’nde tahribat oluştu

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,4 büyüklüğündeki depremden etkilenen Gaziantep’te tarihi yapı zarar gördü.

TARİHİ BİNA YIKILDI

Tarihi niteliğe sahip olan Antakya Rum Ortadoks Kilisesi neredeyse kullanılamaz hale geldi. Tarihi kilisenin ön cephesi tamamen yıkılmış durumda gözüküyor. Binanın ön cephesi ağır hasar alırken yapı ağır bir tadilata ihtiyacı olduğu da gözlemlendi.

HAVALİMANI PİSTİ ENİNE DOĞRU YARILDI

Hatay‘da havalimanı pistinde de büyük tahribat oluştu. Hatay Havalimanı’nın pistinin enine doğru yarıldığı, asfaltın kalktığı görüldü.

“HATAY HAVALİMANI UÇUŞA KAPATILDI”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hatay Havalimanı’nın uçuşa kapatıldığını açıklarken “Maraş ve Antep’i de sivil uçuşlara kapatmış durumdayız” diye konuştu.

Hakkında

Diğer Haber

Cam kapıya çarpan eski Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı hayatını kaybetti

İzmir'in Konak ilçesinde kendine ait iş yerinde cam kapıya çarparak yaralanan eski Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Muzaffer Uslu, tedaviye alındığı hastenede hayatını kaybetti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]