Anasayfa / Dünya / Depo baskınları ve ithalat işe yaramadı soğan fiyatları artmaya devam ediyor!

Depo baskınları ve ithalat işe yaramadı soğan fiyatları artmaya devam ediyor!

Soğan fiyatının önlenemez yükselişi devam ediyor. Son bir yıl içinde fiyatı yüzde 220 artan kuru soğana, ithalatta çözüm olmadı. İthalata rağmen son günlerde kuru soğan fiyatları yeniden artmaya başladı. Kuru soğanın Polatlı’da depoda satış fiyatı 4.2 liraya kadar çıktı.

Kuru soğanın fiyat artışına ithalatta çözüm olmadı. Soğan fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için ithalatta gümrük vergisi sıfırlanırken, yapılan ithalat fiyatlara bir çözüm olmadı. İthalata rağmen soğan fiyatları artmaya devam ediyor. Son bir yıl içinde soğan fiyatları yüzde 220 oranında artarken, Polatlı’da depo satış fiyatı 4.2 liraya kadar çıktı.

İthalata rağmen soğan fiyatlarının artmasının nedeni olarak, ithal edilen soğanların da pahalı olması gösterilirken, kalitesinin de düşük olması yerli soğan fiyatlarını artırdığı kaydediliyor.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Memleket Partisi kurucu üyesi Eşber Atila partisinden istifa etti: Kılıçdaroğlu’nu destek vermek ödev haline gelmiştir

Yüksek Seçim Kurulu'nun Cumhurbaşkanı kesin aday listesini açıklamasının ardından, Memleket Partisi kurucu ve parti meclisi üyesi Eşber Atila partisinden istifa etti. Atila, Twitter hesabından "Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermek; tek adam dönemini bitirmek, saray rejimini sonlandırmak isteyen herkesin ödevi haline gelmiştir. Bu yüzden kurucusu ve Parti Meclisi Üyesi olduğum Memleket Partisi'nden istifa ediyorum" dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]