Anasayfa / Ayın Konusu / Buzağı ölümleri yarı yarıya azaldı

Buzağı ölümleri yarı yarıya azaldı

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray’da buzağı ölümlerinin 2 yıl içerisinde yüzde 50 oranında azaldığını kaydetti.

Bekir Kayan, yaptığı açıklamada, 2 yıl önce Aksaray’da yüzde 14 seviyelerinde olan buzağı ölüm oranını yapılan eğitim ve aşılama çalışmasıyla yüzde 7’lere çekerek buzağı ölümlerinin önüne geçtiklerini söyledi.

İthalatı bitiririz

Türkiye’nin yılda 500 bin hayvan ithal ettiğini, Türkiye’de ise yılda 510 bin buzağının öldüğüne dikkat çeken Kayan, bu ölümleri kesinlikle tamamen bitirmemiz gerektiğini söyledi. Buzağı ölümlerinin engellenmesinin Türkiye için, ülke ekonomisi için son derece önemli olduğuna vurgu yapan Kayan, “Bunun yanında gerçekten buzağıların ölmemesi gerekiyor. Eğer biz bu buzağı ölümlerinin önüne geçersek yurt dışına bizim paramızın gitmesini engellemiş olur, ithalatı yapmamış oluruz” diye konuştu.

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

Erdoğan: Shengen Vizesi siyasi şantaja döndü; çözeceğiz

Recep Tayyip Erdoğan 13’üncü Cumhurbaşkanı seçilmesi sonrası ilk kez TOBB Genel Kurulu’nda iş dünyasına seslendi. Erdoğan, “Son dönemde adeta bir siyasi şantaj olarak kullanılan vize sorununu en kısa sürede hal yoluna koyacağız” dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]