Anasayfa / Haberler / Beypazarı’nda “Damızlık Koç” Dağıtıldı

Beypazarı’nda “Damızlık Koç” Dağıtıldı

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı ve Beypazarı Belediyesinin işbirliğiyle 113 kişiye 216 damızlık koç dağıtıldı.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, törende yaptığı konuşmada, AnkaraBüyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmaya büyük önem verdiğini söyledi.

Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığının, sürekli yaptığı yardımlardan birinin de damızlık koç dağıtımı olduğunu belirten Kaplan, “Köylerimizin, kırsal kalkınma manasında daha iyi noktaya gelebilmesi için elimizden gelen mücadeleyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Kişi başına 2 koç vereceğiz. Koçlarınız hayırlı olsun.” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven de ilk defa damızlık koç dağıtımı yaptıklarını belirterek, geçen sene de teke dağıttıklarını hatırlattı.

Güven, Ankara’nın ihtiyaçlarına yönelik projeler yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Damızlık koç dağıtımı, hem birlik hem de vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve ilçe müdürlükleri aracılığıyla gelen talepleri değerlendirdik. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye’nin değişik bölgelerinde damızlık koç desteği veriyor. Ama Ankara’da bu destek verilmiyordu. Biz bu yüzden bu projeye müdahil olduk. Allah nasip ederse önümüzdeki 2 yıl içinde Ankara’da damızlık koç vermediğimiz yetiştirici bırakmayacağız. Bu sene 215 damızlık koç veriyoruz. İki sene içinde Ankara’da tüm yetiştiricilere damızlık koç dağıtacağız. Bu projenin amacı, ırkı daha kaliteli hale getirmek.”

Törene, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Beytullah Ertan da katıldı.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Bakan Fidan, ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, New York'ta ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Görüşmede ABD-Türkiye ilişkileri dışında ayrıca, Karadeniz Tahıl Girişimi, İsveç'in NATO üyeliği ve Karabağ'daki son gelişmeler de ele alındı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]