Anasayfa / Ekonomi / Aydın ’da semaver, mangal, ateş yasağı!

Aydın ’da semaver, mangal, ateş yasağı!

Aydın valiliği son zamanlarda çıkan orman yangınlarını göz önünde bulundurarak, ormanları yangınlara karşı korumak amacıyla il merkezi ve ilçelerde ‘Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonları” kurulduğunu açıkladı.

Valilikçe oluşturulan komisyon ilk kararında ormanlık alanlar içinde mangal, semaver ve ateş yakılmasını yıl sonuna, ormanlara yakın alanlarda ise Ekim ayı sonuna kadar yasakladı.

Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu kararında, ormanlara belirli mesafede ateş yakılmasına izin verilmeyeceğine dikkat çekilerek şöyle denildi:

* Ormanlık alanlar içinde mangal, semaver ve ateş yakmak yıl boyu yasaktır.

* İlçe sınırlarında ormanlık alanlar dışında da, ormanlık alanlara belirli mesafeye kadar ateş yakılmasına müsaade edilmeyecektir.

* Bu mesafe ilçe komisyonlarınca belirlenecektir. Özel işletmeler dahil olmak üzere ilçe komisyonları tarafından belirlenen mesafe ve sınırlar dışında, ormanlık alanlara yakın alanlarda mangal, semaver ve ateş yakmak Ekim ayı sonuna kadar yasaktır.

Valilik komisyon kararında anız yakmanın da yıl boyu yasaklandığına dikkat çekildi. “Başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere anız yakmak yıl boyu yasaktır. Bağ, bahçe artığı, ot, dal gibi bitki örtüsü yakılmasına 31 Ekim tarihine kadar kesinlikle müsaade edilmeyecektir” denilerek yapılacak denetimlerde karara uymayanların ilgili mevzuat kuralları çerçevesinde cezalandırılacağı vurgulandı.

Hakkında

Diğer Haber

Selahattin Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili olay paylaşım: Yanılmışız arkadaşlar!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasını paylaşmasının ardından cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan olay bir paylaşım geldi. Peçete üstüne yazı yazarak diploma yapan Demirtaş, "Yanılmışız arkadaşlar, diplomanın aslı var! Eğer olmasaydı suça bulaşmış herkes, seçimden sonra yargı önüne çıkacaktı. Kim böyle bir suça ortak olmayı göze alabilir ki zaten!" ifadelerini kullandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]