Anasayfa / Ekonomi / 3 dükkanım vardı ikisini sattım, borç bitti ama ben de bittim

3 dükkanım vardı ikisini sattım, borç bitti ama ben de bittim

CHP Ekonomi Masası çalışmaları kapsamında Eskişehir’de işçi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelen CHP Uşak Milletvekili Özkan, Yalım esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. 15 yıldır faaliyet gösteren bir fırıncıyı ziyaret eden Yalım duyduklarına inanamadı. Salgın döneminde hiç destek almadığını ve 20 çalışanını işten çıkarmak zorunda kaldığını söyleyen fırıncı esnafı ayrıca iki dükkanını sattığını ifade etti.

İsminin Metin olduğunu söyleyen esnaf, “Salgın döneminde biz dükkanımızı hiç kapatmadık ama iş de olmadı. 15 yıldır esnafım devlete bir lira borcum yok ama 15 aydır bana destek olmadılar. 3 dükkanım vardı. 5 ayda bir dükkan sattım. Toptancıya, personele, devlete borcum kalmadı ama ben de bittim. Böyle giderse 5 ay sonra bu da kalmayacak. İşletmemden 20 aile ekmek yiyordu. O insanları çıkarmak zorunda kaldım. 75 bin lira destek verileceği söylendi. Gittik bir sürü evrak işi çıkardılar. Sanki almamamız için her şeyi yaptılar. Başından beri hiç kapanmaya gidilmemiş olsak en azından bir dükkanımı kurtarırımdım” diye konuştu.

Yalım ise, “Türkiye ’nin içinden geçtiği ekonomik haricinde salgında belki de en az etkilendiğini düşünülen sektörlerden olan fırıncılıkta da durum ortada. Her alanda her sektörde daralma var. 15 yıl sigorta ödeyen bir işletme sahibi hiç destek alamadığını söylüyor. Bu bir utançtır. Kötü yönetilen bir sürecin neticesinde işletmeler, çalışanlar dahil milyonlarca aile etkilenebiliyor. Eğer aşı doğru zamanda gelseydi, torpilli kişilere ayrıcalık tanınmadan herkese yapılsaydı durum bu kadar vahim olamayabilirdi. Ancak ne yazık ülkemizin şanssızlığı salgında da AKP iktidarına denk gelmek oldu” ifadelerini kullandı.

Grafit Nedir?

Grafit, katı madde kategorisi içerisinde yer alan siyah renkli bir maddedir. Ancak yine de yapısında bulunan karbon sayesinde taş kadar sert değildir. Kristalimsi bir yapısı vardır. Bu yüzden elmas gibi bir yüzeye sahiptir. Grafitin oluşumu ise karbonun allotroplarının halkalar oluşturması ile tamamlanır. Karbon atomları üst üste ve yatay olarak dizilirler. Bu levhalar bir süre sonra birbirine bağlanırlar. Böylelikle grafit oluşur. Grafit oldukça koyu renkli aynı zamanda da oldukça parlak bir maddedir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0552 3308100-0216 4421200-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Hakkında

Diğer Haber

18 milyon büyükbaş hayvan ortada yok:İnanmıyorsan say

18 milyon büyükbaş hayvan ortada yok:İnanmıyorsan say

TÜİK’in Meclis İklim Değişikliğini Araştırma Komisyonu’na yaptığı sunumda Türkiye’deki büyükbaş hayvan sayısı tartışma konusu oldu. …