Anasayfa / Ekonomi / 200 bin adet Siirt Fıstığı Fidanı çiftçilere dağıtıldı.

200 bin adet Siirt Fıstığı Fidanı çiftçilere dağıtıldı.

Çiftçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen dağıtım törenine; Vali Hulusi ŞAHİN, İl Müdürü Mehmet GÜN, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği Müdürü Aytaç ONKUN, , Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir DEMİR,  Ziraat Odası Başkanı Nizamettin AYDİŞ, Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hivzullah AKTAŞ, Ticaret Borsası Başkanı Arif GÜNEŞ ve çok sayıda çiftçi katıldı.

İl Müdürü Mehmet GÜN’ün açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Vali Hulusi Şahin,  İlde; Tarım ve Orman Bakanlığının desteklerinin yanı sıra İl Özel İdaresinin imkanları kullanılarak seracılığın geliştirilmesi, aromatik bitki yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması ve meyveciliğin geliştirilmesi konusunda çiftçileri desteklediklerini ifade etti.

Batmanlı çiftçilerin fıstık yetiştiriciliğine ilgi gösterdiklerini belirten Valimiz, “Fıstık bitkisi belli bir yaştan sonra çok ciddi ekonomik getirisi olan bir bitki. Beş yıl önce hiç yokken, bugün Batman’da 60 bin dekar alanda fıstık yetiştiriciliği yapılıyor.  Bu nedenle ilgi de artmaya devam ediyor. Tek hedefimiz çiftçilerimizin ekonomisini güçlendirmek. Bugün 200 bin adet olmak üzere şimdiye kadar çiftçimize toplam 860 bin adet fidan desteğinde bulunduk ve desteklemeye de devam ediyoruz. Sloganımız çiftçi gülerse bütün ülke güler” diye konuştu.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Merkez Bankası yeni 200 TL’lik banknotları tedavüle sürdü

Merkez Bankası yeni 200 TL'leri tedavüle sürdü. Yeni banknotlarda Başkan Dr. Hafize Gaye Erkan ile Başkan Yardımcısı Dr. Osman Cevdet Akçay'ın imzası olacak. Diğer tüm özellikler eski banknotlarla aynı olacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]